26.11.19. в аудиторії №5 відбувся обласний конкурс професійної майстерності «Не давайте шанс перемогти ВІЛ/СНІДу» для лікарів-інтернів, студентів медсестринського і зубо-технічного відділень медичного коледжу академії та для студентів медсестринського відділення медичних коледжів м. Кременчук та м.Лубни в рамках Регіонального проекту професійної майстерності (РППМ) присвяченого Всесвітньому дню боротьби з ВІЛ/СНІДом. Конкурс вперше впровадили та організували викладачі кафедри пропедевтики хірургічної стоматології (в.о. завідувача, проф. Новіков В.М.), сумісно з професорсько-викладацьким складом академії, завдяки підтримці ректорату, адміністрації академії, первинної профспілкової організації, комісії по роботі з молоддю при ППО академії, Центру управління освітньо-виховної та гуманітарної роботи з молоддю академії, КП «Обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради». Автором конкурсу є доцент кафедри пропедевтики хірургічної стоматології Дубровіна Олена Віталіївна.
Мета конкурсу – поглиблення практичних навиків профілактики ВІЛ-інфікування серед лікарів-інтернів та майбутніх медичних працівників у випадку отримання травми при виконанні професійних обов’язків.
Конкурс відбувся за участі фахівців у сфері профілактики та боротьби з ВІЛ-інфекції та СНІДом – лікарів- психіатрів, дерматовенерологів, інфекціоністів, оториноларингологів, стоматологів, офтальмологів, фтизіатрів, онкологів, психологів.
8.11.19 проведено чергове засідання студентської наукової групи (СНГ) кафедри пропедевтики хірургічної стоматології. Засідання було присвячена двом темам:
1) 155-річчю з дня народження видатного вченого-стоматолога Мойсея Борисовича Фабриканта. Для майбутніх лікарів стоматологів Мойсей Борисович Фабрикант є прикладом служіння професії медика на протязі свого життя, тому всі майбутні покоління лікарів стоматологів вдячні М.Б. Фабриканту за його вагомий внесок у розвиток сучасної хірургічної стоматології.
14.11.2019-15.11.2019 року в Полтаві відбудеться конференція з міжнародною участю на тему: "Актуальні проблеми стоматології, щелепно-лицевої хірургії, пластичної та реконструктивної хірургії голови і шиї", присвячена 155-річчю з дня народження засновника кафедри.
2) обговорення можливості участі студентів СНГ кафедри у стипендіальній програмі «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука.
5.11.19 студенти СНГ кафедри пропедевтики хірургічної стоматології відвідали зустріч з Іриною Беседа - представником Стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука .
Студенти СНГ обговорили можливість участі у стипендіальній програмі «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука .Це перша приватна загальнонаціональна програма з підтримки талановитої молоді. Її головна мета сприяти формуванню та зміцненню нового покоління інтелектуальної та ділової еліти країни. Ця програма знаходить найталановитіших студентів України, надає їм фінансову підтримку для продовження освіти та реалізації власних проектів, створює додаткові можливості для індивідуального розвитку, налагодження нових зв’язків, спілкування, обміну досвідом та інформацією.
Засідання провела доц. Дубровіна О.В. та голова СНГ кафедри – Бодаква А.Д. сумісно з викладачами кафедри пропедевтики хірургічної стоматології – к.мед.н., ас. Горбаченко О.Б. та ас. Косар Л.М.
ЩЕ ОДИН КРОК ДО СВОЄЇ МРІЇ
2-3 листопада 2019 року студенти 3,4 та 5 курсів студентської наукової групи (СНГ) кафедри пропедевтики хірургічної стоматології прийняли участь у семінарі ”Концептуальна пародонтологія VIII”, який відбувся у м. Полтава на базі навчального центру «Perio-Art Academy» компанії “Віола Медтехніка“.
У теоретичній частині семінару прийняли участь доц. Дубровіна О.В., як відповідальна за роботу СНТ, студенти - Бодаква Ю.Д., Бодаква А.Д., Шевчук А. Р., Новікова Л.Р., Бурченко Л.Р., Хлєбутін В.В., Шишов М. С., Шитов М.С. та лікар-інтерн Скрипник М. І., який у минулому був одним з найкращих студентів наукового гуртка кафедри. Під час семінару з доповідями виступили: – д.мед.н., проф. Петрушанко Т.О.; к.мед.н., доц. Островська Л.Й.; к.мед.н., лікар-стоматолог Геранін С.І.; к.мед.н., лікар-стоматолог, Бариляк А.Я.(м.Львів); лікар-стоматолог, Гарбуз О.М.(м.Харків), які відповіли на запитання учасників семінару.
Студенти СНГ кафедри – Шевчук А. Р. та Новікова Л.Р. також прийняли участь у практичній частині семінару :1) мастер-класс «Скейлінг за допомогою Cavitron Jet+(Dentsply)» з демонстрацією професійної гігієни порожнини рота на пацієнті та індивідуальна робота на фантомах; 2) мастер-класс «Закритий кюретаж» з відпрацювання мануальних навичок ручного скейлінгу на моделях із застосуванням високоточних інструментів фірми Nova (Великобританія).
Під час семінару студенти академії від лекторів отримали безцінний професійний досвід у об’єктивізації пародонтологічного статусу, ятрогенії у пародонтології, сучасних підходах до професійної гігієни порожнини рота, концепції періоприйому на етапі підтримуючої терапії з використанням лазерних технологій, ендо-періо ураженнях та паралельних мірах ендодонтії. Всі учасники отримали сертифікати, а головне - нові знання, неоціненний досвід, який дозволить студентам ще на крок наблизитися до своєї мети – здобути омріяну професію лікаря-стоматолога.
Викладачі кафедри пропедевтики хірургічної стоматології та майбутні лікарі-стоматологи УМСА висловлюють подяку Генеральному директору компанії «Віола медтехніка» – Олійнику Івану Васильовичу, директору ТОВ «Роял Інтеграція» – Олійнику Ростиславу Івановичу, а також Валерії Петрівні Стриженок – директору навчального центу «Perio-Art Academy» за теплу атмосферу, актуальний вибір тем доповідей та професійну організацію науково-практичного семінару.
Вітаємо усіх студентів з прийдешнім міжнародним днем студента. Бажаємо усім студентам наполегливості, терпіння, працьовитості, міцного здоров’я, професійних перемог на шляху до своєї мрії!!!
Відповідальна за роботу СНГ кафедри
пропедевтики хірургічної стоматології,
к.мед.н.,доц. Дубровіна О.В.
Участь студентів СНГ та викладачів кафедри в онлайн-вебінарі
Міжнародна науково-практична онлайн конференція «Фундаментальна наука в сучасній медицині».
Курси Basic Life Support (BLS) в УМСА
Відбулось засідання СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ВЧЕНОЇ РАДИ!